• 27 High Road, Stamford Hill London N15 6ND

Seminarium Odnowy Wiary 2018

 

Seminarium Odnowy Wiary

Ważne informacje:

Szanowni Państwo,

Już w najbliższy poniedziałek o godz. 19.30 w kościele St Ignatius na Stamford Hill (St Ignatius Church 27 High Road, N15 6ND London) rozpoczniemy 10-cio tygodniowe Seminarium Odnowy Wiary. Bardzo cieszymy się, że zdecydowaliście się podjąć tę drogę formacji razem z nami! Od kilku tygodni trwają intensywne przygotowania, tak abyśmy wszyscy mogli doświadczyćć jak największych owoców tego czasu. W czasie przygotowań pojawiało się kilka pytań, które mogą być istotne dla szerszej grupy ludzi. Potraktujcie proszę ten e-mail jako Instrukcję Obsługi Seminarium Odnowy Wiary.

Poniedziałkowe spotkania
Spotkania będą odbywały się w kościele i będą składały się z trzech głównych bloków: wspólnej modlitwy, tematycznej konferencji oraz grupek dzielenia. Całe spotkanie będzie trwało ok. 90 min., a po nim będzie okazja na nieformalne rozmowy w Starym Refektarzu przy drobnej przekąsce i czymś do picia.

Czy muszę być co tydzień?
Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby nie będą mogły być na każdym spotkaniu, dlatego każde z nich będzie nagrywane i udostępniane w internecie, tak abyśmy razem mogli kontynuować naszą drogę. Już teraz informujemy Was jednak, że jest kilka spotkań na których Wasza obecność jest bardzo ważna i proszę zróbcie co się da, żeby w nich uczestniczyć.
Są to spotkania: w poniedziałek 8 października i 12 listopada.

Materiały
Aby wiedzieć co dzieje się na seminarium, każdy z Was potrzebuje podręcznika, który będzie prowadził go dzień po dniu oraz niewielkiej książki na każdy kolejny tydzień. Bez tych materiałów nie da się przejść drogi seminarium. Książki będziemy sprzedawać w dwóch zestawach: pierwszy w poniedziałek 17 września na pierwszą część oraz w poniedziałek 15 października na drugą część seminarium. Każdy z tych dwóch zestawów kosztuje £15. Będzie dla nas wielką pomocą, jeśli przyniesiecie w miarę możliwości odliczoną kwotę pieniędzy, niestety oferujemy tylko gotówkowy sposób płatności.

Opieka dla dzieci
W czasie seminarium proponujemy opiekę dla dzieci. W czasie spotkania w kościele dzieci będą w domu parafialnym w Starym Refektarzu. Jeśli z mamami będą małe dzieci w wózkach, nie będą nam przeszkadzać. Bylibyśmy bardzo wdzięczni za informację zwrotną, jeśli zamierzacie zostawić dzieci pod naszą opieką.

Parking
Zapewne większość z Was wie, że przy kościele dysponujemy dość małym parkingiem samochodowym. Prosimy, abyście w miarę możliwości nie blokowali samochodów, tak byśmy w czasie spotkań nie musieli szukać właścicieli samochodów. Niestety bardzo często zdarza się tak, że dzieje się to w najmniej odpowiednim momencie, kiedy potrzebujemy ciszy i skupienia.

Proszę o pomoc
Między uczestnikami seminarium mogą być osoby, dla których wydatek nawet £15 może być zbyt duży. Prosimy, abyście dali znać przed seminarium, a my zatroszczymy się o resztę. Pamiętajcie, że pieniądze nigdy nie mogą być przeszkodą na drodze wiary!
Czy można jeszcze się zapisać?

Tak! Jeśli znasz jeszcze kogoś, kto chciałby wziąć udział w seminarium, niech jak najszybciej wyśle zgłoszenie na adres: refleksja.wup@gmail.com.

Nie mogę być na pierwszym spotkaniu
Jeśli nie możesz być na pierwszym spotkaniu, to prosimy Cię o e-mail zwrotny, a wówczas przygotujemy dla Ciebie zestaw książek do odebrania z kościoła jak najszybciej będzie to możliwe, tak abyś 17 września mogła/mógł rozpocząć seminarium.

Co dalej?
Prosimy o punktualność, a jeśli możesz być kilka minut wcześniej, usprawni to sprzedaż materiałów.
Prosimy o e-mail, jeśli zostawisz dzieci pod opieką lub nie będzie cię na pierwszym spotkaniu oraz o e-mail jeśli potrzebujesz pomocy finansowej.

Pozdrawiamy serdecznie, 
Wspólnota u Przyjaciela

Kontakt i pytania

E-mail: refleksja.wup@gmail.com